O tom, čo robí plavčík v Spojených štátoch už bolo napísane hafo. Čo však robí plavčík, ktorý dostane na celú sezónu od firmy auto, to už sa dočítate ťažko. Jedine, že by ste si prečítali tento článok. Práve v ňom vám rozpoviem povinnosti lifeguarda, ktorému firma zverí osobné auto a porovnáme si to s plavčíkom, ktorý naopak dostane bicykel. Ako vyzerá bežný pracovný deň plavčíka v USA? S autom ako z amerického sna, no pozor, nie vždy.
Len si to predstav, ty a tvoj/a frajer/ka sa preháňate s Dodge-om po Philadelphii, cestou sa zastavíte v Dunkin Donuts a ešte predtým vo veľkom outlet centre, kde práve majú 90% výpredaje. Zajazdíte si po Washingtone, New Jersey, Marylande a Pennsylvánii. Dokopy v lete najazdíte takmer 15 tisíc míľ a keď si zmyslíte, že idete cez víkend do Ocean City, tak proste idete.
Pripadá vám to ako z amerického sna? Toto je realita, ktorú sme zažili a píšeme to nie preto, že by sme sa chvastali, ale aby si vedel/a, že to isté môžeš zažiť aj ty. Poďme pekne poporiadku.
Ak máš pochybnosti, sleduj našu sériu článkov, kde vysvetľujeme každý detail našej cesty za pracovno-dovolenkovým dobrodružstvom pod názvom Vo dvojici po Amerike.
Ako vyzerá bežný pracovný deň plavčíka v USA?
- 08:00 vstávanie a hygiena
- 08:30 raňajky
- 09:00 príprava obeda
- 11:00 odchod na bazén
- 12:00 otvorenie bazéna
- 20:00 zatvorenie bazéna
- 21:00 príchod na apartmán a hygiena
- 21:30 večera
- 22:00 siesta
Takto nejako vyzeral pracovný deň Katky, ako plavčíčky na študentské víza. Katka šlapala na svoj bazén na bicykli, nemala auto a počas celej sezóny mala pridelený jeden bazén. Takto vyzeral jej deň od pondelka do soboty.
Povinnosti plavčíka v USA
Plavčíkovi v jej pozícii pridelia väčšinou jeden bazén, o ktorý sa stará celú sezónu. Takže po čase dokonale pozná bazén, aj jej návštevníkov. Na nákup alebo výlety chodí nejakou mhd, na bicykli alebo pešo (podľa vzdialenosti). Povinnosťou plavčíka je nielen dohľad nad návštevníkmi bazéna, ale aj ďalšie úkony:
- Pravidelné testovanie vody
- Dokumentácia návštev bazéna
- Starostlivosť o bazén
- Starostlivosť o okolie bazéna
- Príprava potrieb pri záchrane
- Komunikácia s prevádzkovateľom bazéna
- Komunikácia so supervisorom
- Bezpečnosť na bazéne
- Dohľad nad technickou miestnosťou
- Udržiavanie čistoty v sociálnych zariadeniach
Viac o povinnostiach plavčíka sa určite dozvieš v článku, v ktorom detailne popisujeme ako prebiehajú lifeguard skúšky.
Takto nejako vyzerá bežný deň plavčíka, Tento deň vám môže narušiť už len nejaký problém na bazéne v podobe američana, ktorý skočí do dvojmetrovej hĺbky a až potom sa ukáže, že nevie plávať alebo neočakávaná udalosť – výstraha pred tornádom, či situácia, keď vám počas dňa nepríde na bazén nikto a celý bazén je len váš.
Ako vyzerajú dva bežné pracovné dni plavčíka v USA s autom?
DEŇ 1.
- 23:00 sms s gps súradnicami
- 09:00 vstávanie a hygiena
- 09:30 raňajky
- 10:00 zbalenie obeda, odchod
- 10:05 káva v najbližšom Dunkin Donuts
- 10:08 takmer dve hodiny šoférovania na miesto
- 12:00 príchod na bazén a otvorenie bazéna (dnes opäť iný ako včera)
- 16:00 telefonát od supervísora, že po robote mám odšoférovať na futbalový turnaj
- 20:00 zavretie bazéna a odchod pre plavčíkov
- 20:30 vyzdvihnutie plavčíkov z iného mesta
- 21:00 šoférovanie na firemný futbalový turnaj
- 23:00 počas turnaja sms s gps súradnicami
- 01:00 koniec turnaja a odchod na apartmán
- 02:00 príchod na apartmán, rovno spať
DEŇ 2.
- 08:00 vstávanie a hygiena
- 08:30 raňajky
- 09:30 odchod pre plavčíka na letisko do Washingtonu
- 11:30 príchod na letisko
- 12:30 dovezenie plavčíka z letiska
- 12:35 odchod pre druhého plavčíka na stanicu
- 14:00 príchod na stanicu
- 15:30 dovezenie plavčíka na jeho apartmán
- 15:45 obed
- 16:00 telefonát, že treba ísť pre plavky do Philadelphie
- 18:00 príchod do Philadelphie, vyzdvihnutie plaviek
- 20:30 príchod pre manželku na bazén
- 21:00 apartmán, sprcha, večera
- 22:30 sms so súradnicami …
Vitajte, takto vyzerá americký sen a takto nejako vyzeralo moje leto. Týždenne odpracovaných niekedy aj skoro 70 hodín. Zodpovednosť za auto a riziko, ktoré číha na cestách a na vašej únave. Našťastie je toto opis tých najvyhrotenejších dní. Počas leta som síce vystriedal 12 bazénov, desiatky miest a najazdil spomínaných 15 tis. míľ, no keď si spomeniem, ako som v niektoré dni nadával, dnes zisťujem, že by som sa tam okamžite vrátil a chcel to zažiť zas.
Mať vlastný Dodge v Amerike totiž znamená mať aj pohodlie počas cesty do práce, vychutnávať si hudbu, letné počasie a detailne sledovať aká krásna je Amerika ako krajina. A verte, že pri najazdených 15 tis. míľach si toho obzriete naozaj dostatok. Mať auto znamená mať častokrát aj spolucestujúcich. A tak som mal možnosť spoznať desiatky plavčíkov z celého sveta a počúvať ich príbehy.
No a nakoniec, mať vlastné auto v Amerike, ak ste v Amerike vo dvojici, znamená vychutnať si každú nedeľu pohodlný nákup alebo chodiť po frajerku do práce, aby nemusela po večerných uliciach chodiť sama, či len tak si počas voľna vyjsť na nejaký výhľad alebo výlet.
Povinnosti plavčíka, ktorý má auto sa nijako neodlišujú od plavčíka, ktorý auto nemá. Rozdiel je len v ďalších desiatkach úkolov, na ktoré musiš byť pripravený. Ale maj odvahu, zvykneš si a aj keď sa pri prvej ceste na Washingtonské letisko zapotíš, na tú ďalšiu sa už budeš poriadne tešiť.
A ako sme sa Vo dvojici v Amerike skutočne mali? Celý tento text dokáže nahradiť jedine toto video.