PREČO BLOGUJEME

Prečo blogujeme KICKSTART blog

Čo iné nám ostáva, keď máme radi písmenka?

Poznáte pocit, keď vás svrbia palce, strašne radi by ste niečo napísali, no nemáte kam? Uvedomovali sme si, že blogovanie nebude sranda a tak sme si pred založením nášho blogu položili otázku, prečo blogujeme? Dnes je pretlak rôzneho kadečoho a tento počet, toho kadečoho stále narastá. Hľadali sme spôsob, ako sa k tomu kadečomu nezaradiť. Možno vám práve tento náš príbeh pomôže vyriešiť otázku, prečo a ako začať blogovať.

Blogovať sme sa rozhodli, len pod dvomi podmienkami:

 1. obsah musí byť jedinečný
 2. dáme si na blogu záležať

JEDINEČNÝ OBSAH

Výber témy podliehal rôznym špekuláciam, no doplo nám to, až keď sme sa pozreli na svoj život:

Sme predsa manželský pár a v pomerne mladom veku sme zažili veľké množstvo životných udalostí, ktoré sprevádzali stovky rôznych situácií, s ktorými sa ľudia môžu bežne stretnúť. Krivka tých udalostí bola tak úspešná, ako aj neúspešná - podnikanie, mnohonásobné štúdium, stáže, vycestovania, nezamestnanosť, kopec nápadov, zaujímavé stretnutia, život s príjmom a bez pravidelného príjmu, otázka bývania, nové začiatky, problematiky rôznej administratívy a vybavovačiek.

Naše presvedčenie o začatí blogovania umocnil aj výrok jedného z najúspešnejších blogerov sveta Marka W. Schaefera z www.businessesgrow.com


,,Na začiatku je najdôležitejšie hlavne to, či máte dosť odvahy ukázať svetu svoje srdce a zdieľať s ním svoj vlastný príbeh.’'


Prečo sa teda nepodeliť o bežné problémy a autentické skúsenosti zo života? Hocikomu to môže pomôcť nielen vyriešiť problém, ale aj uľahčiť život a naštartovať ho za novými vecami. Rozhodli sme sa teda písať o veciach, na ktoré sme nenašli detailné odpovede vtedy, keď sme ich sami potrebovali.

A hoci by naše články pomohli len jedinému človeku, bude to stáť zato.

Uvedomenie si tejto vety nás zlomilo a vďaka nej sme dostali odpoveď nato, že prečo blogujeme.

DAŤ SI NA BLOGU ZÁLEŽAŤ

Sme strašní puntičkári a keď sa už do niečoho máme pustiť, tak iba poriadne. Nebudeme mrhať časom a energiou do niečoho, načo sa po pár týždňoch vykašleme a tak sme sa rozhodli, že blog nespustíme, kým sním nebudeme stotožnení a kým nebude všetko pripravené. Predtým sme si určili, že chceme jednoduchý, priehľadný a ľahko čitateľný dizajn a výpovednou hodnotou má byť v prvom rade obsah blogu.

Ako sme postupovali?

 1. samoštúdiom a školeniami v oblasti internetovej logiky
 2. výberom wordpress témy nášho blogu
 3. skladaním štruktúry webu
 4. nastavením on page obsahu
 5. hrabaním sa v analýze kľúčových slov
 6. nastavením externých komunikačných kanálov
 7. stanovenie off page cieľov
 8. vypísaním redakčného plánu
 9. vytýčenie dlhodobého cieľa
 10. spustením blogu

Wualá a zrodil sa KICKSTART.


Držte nám prosím palce, aby sme vytrvali. V prípade otázok, konštruktívnej kritiky alebo obyčajnej debatky nás neváhajte kontaktovať cez: 

Prihlásiť sa môžete aj na odber článkov a noviniek!