Tancom proti rozvodovosti alebo prečo by si mal tancovať s frajerkou? + VIDEO

Tento krátky text určite nebude receptom na dokonalý vzťah. Zaručene však bude receptom na to, ako dodať tvojmu vzťahu malý kúsok raja. Oživiť ho nielen zábavou z toho, koľkokrát si postupete po nohách, ale sa aj pretancovať ťažkými obdobiami a dôležitými rozhodnutiami.

Ako tanečníkom sa nám to možno ľahko hovorí, tancovali sme dekádu života a mali sme vlastnú tanečnú školu, ale v prenesenom význame sa opýtaj sám seba, čo máš ty vo vzťahu s partnerom ako úlet, respektíve únik? Pre nás je to tanec a ak to je pre teba a tvojho partnera tenis, gitara, domáci maznáčik alebo turistika, pochopil si veľmi dobre, čo máme na mysli.

Každodenné všednosti a povinnosti nabúravame tancom. Hodinka alebo pol hodinka iba pre nás. Chvíle, pri ktorých zabúdame a nič naokolo už viac nie je podstatné. Či je to v mestskom parku, doma v izbe alebo niekde na svadbe, toto je náš úlet, pri ktorom sa stále strašne zabavíme a toto je náš únik, ktorý nám stále pripomína akí sme si vzácni.

Tancom proti rozvodovosti?

Veľmi jednoduché. Štatistiky v Eurostate hovoria, že takmer 40% manželstiev na Slovensku neprežije. V globálnom merítku je to však ešte horšie, až 50% ľudí na svete sa rozvádza.


Priatelia, odporúčame, začnite spolu tancovať už keď spolu chodíte, pretože stačí, že jeden z vás je temperamentnejší ako ten druhý a v manželstve môže byť práve toto jedným z dôvodov, ako pridať puntíka do nepekných štatistík. 🙂


A teraz vážne, štatistiky rozvodovosti hovoria, že 80% rozvodov vykazuje ako dôvody rozdieľnosť názorov, záujmov a pováh.

Povedzme si pravdu, ideálne manželstvo neexistuje, ale prečo by sme sa nemali snažiť manželstvo budovať tak, aby sa k ideálnemu aspoň približovalo? Veď máme na to s našim partnerom dostatok času. Plus – mínus celý život.

Nebojte sa komentára, radi pokecáme.